O mnie

o mnie 2019

Nazywam się Jacek Rajkowski i jestem osobą znaną – znaną z tego, że kocham fotografować (choć najbardziej kocham moją Żonę i czwórkę Dzieci). Jestem uzależniony od zapachu książek, szczególnie tych z pożółkłymi stronami, długich pieszych wycieczek i przejażdżek rowerowych. Nie lubię widoku śmieci w lesie, zakorkowanych ulic i jak Lewandowski przestaje strzelać bramki.

A fotografia?

Fotografią zainteresowałem się jako nastolatek, a stała się ona moją pasją w czasach studenckich – godzinami włóczyłem się po ulicach Warszawy w poszukiwaniu ciekawych ujęć. Dzięki temu wykształciłem w sobie zmysł obserwacji i czujne oko, które potrafi wychwycić to, co najważniejsze, a czasem nawet przewidzieć interesujące zdarzenie. Szlify fotograficzne w Europejskiej Akademii Fotografii zdobywałem pod okiem najlepszych, m.in. Tomasza Tomaszewskiego, wieloletniego fotoreportera „National Geographic”. Swoje prace prezentowałem na kilku wystawach, m.in. w Starej Galerii Związku Polskich Artystów Fotografików, a o tym, że pracuję jako fotograf, zadecydowało zwycięstwo w prestiżowym konkursie Newsreportaż.

Po 17 latach bycia zawodowym fotografem mogę śmiało stwierdzić, że nadal nie znam się na wszystkich dziedzinach fotografii, ale na niektórych znam się wyjątkowo dobrze. Świetnie czuję się jako fotoreporter i fotograf produktowy, bardzo dobrze odnajduję się też w sesjach biznesowych i zdjęciach architektury. Każde zlecenie wykonuję na najwyższym poziomie artystycznym i w pełni profesjonalnie. Ułatwia mi to najwyższej jakości sprzęt, na którym pracuję.